Kniha, která se nebojí jít až na dřeň

Markéta Biri Lexová


S Maky se známe už tááák dlouho... Když jsme ještě jako studentky geologie brázdily příkré svahy Jeseníků, obě ztracené v záplavě vrás a kliváží, doktorát a diplomka v nedhohlednu, taková situace vás stmelí. Já jsem u geologie zůstala, zatímco Maky se vydala cestou Zdravých měst. Ale pořád o sobě víme. Z povzdálí sleduji její neuvěřitelnou sílu stavět se k životu čelem, ačkoliv jí rozdává rány hlava nehlava.

Back to the Roots je moje srdcovka. Taky mě to táhne ke kořenům. Asi proto jsem zakotvila v Africe, protože tady jsou ty kořeny víc než hmatatelné 🙂 Letos se Maky vydala svou vlastní cestou. Prostě jen ona, její knížky, poBytí, Cesta k sobě. S radostí Maky ve veškerém jejím počínání podporuju, protože i ona mi stojí za zády a laskavě mě pohání vpřed.

Proto Markétě daruji své fotky do crowdfundingové kampaně na její první tištěnou knihu. Ostrov. Více vám o knížce řeknu dole v referenci. A taky mrkněte na ty dvě videa.

Tady jen zmíním, že to je jedinečná příležitost, jak můžete přijít k mým fotkám, bežně je totiž neprodávám. Necháme je vytisknout v profi kvalitě, aby jim to na Vaší zdi opravdu slušelo. Veškerý výtěžek jde na vydání knihy a já ze srdce doufám, že to s vaší pomocí zvládneme dotáhnout až do úspěšného konce. Kromě mě darovalo své výrobky, hudbu a služby do Hithit kampaně více než dvacet úžasných kreativních lidí. A samozřejmě si můžete pořídit i knížku bez dárku, to se taky počítá 🙂

Toužíte-li po nějaké z mých fotek, vyberte si ji dole na stránce a číslo napište do komentáře při objednávce.

Chcete-li jinou odměnu nebo jen samotnou knížku, klikněte rovnou na tlačítko a Hithit huráááá!Jaký je Ostrov?

Drsný, poetický, strastiplný a skýtající naději. Klouzající po tušitelné hranici mezi realitou a snem. Ostrov. Cesta za světlem do temných hlubin duše hlavní hrdinky Ester. Každý z nás se v ní tak trochu najde. Když jsme se narodili, přesně jsme věděli, proč tu jsme. Naše duše svítila na všechny kolem. Uzlíček lásky. Jenže postupně se to nějak zvrtlo. Kdo z nás nikdy neměl pocit, že se sám sobě ztrácí?

Život je ale fikaný a hází nám do cesty rafinované překážky, abychom se zbavili nedůležitého a to ušmudlané světýlko pěkně vyšůrovali. Aby mohlo svítit na Cestu nejen nám, ale hlavně těm ostatním. Přelez, přeskoč, ale nepodlez! A hlavně to nijak neobcházej, nebo se nedejbože nevracej. Ty překážky jsou požehnání, i když se občas podobají peklu. Vedou nás totiž přímou zkratkou k naší podstatě.

Maky těch životních kopanců dostala pěknou nadílku. Ostrov není knížka s úsměvem napsaná u odpolední kávičky. Vznikl z velké bolesti a přerodil se v ohromnou sílu. Ostrov je dar, který nám bude svítit na Cestu, až se zase budeme ztrácet ve svých hlubinách.


Vyberte si jednu z mých fotek jako odměnu ke knížce Ostrov v kampani na Hithitu

Omán
Omán
Omán
Karakul, Tádžikistán
Wahiba Sands, Omán
Wahiba Sands, Omán
Wahiba Sands, Omán
Loumpoul Desert, Senegal
Izrael
Pyreneje, Francie
Omán
Omán
Mohavská poušť, USA
Wahiba Sands, Omán
Wahiba Sands, Omán
Wahiba Sands, Omán
Laongo, Burkina Faso
Kuba
Niger
Pyreneje, Francie