Vítej, zvídavý poutníku!

Zvídavý poutníku, vítej na mých stránkách!

Sapone1

Chceš-li, půjdeme teď kousek cesty společně. Budu to já, kdo Tě bude vést, ale těším se, že i Ty mi budeš vyprávět, co jsi během té Tvé cesty zažil a viděl.

Podíváme se spolu do míst, které mám ráda. Provedu Tě západní Afrikou, ale ne jen tak, jako ledasjaký turistický průvodce. Podíváme se k místním lidem do kuchyně, projdeme se rybářskou vesničkou Djiffer, navštívíme výstavu soch tesaných do granitu v Laongu, ukážu Ti, jak se vaří bambucké máslo.

kuchyne1l

Vezmu Tě s námi do terénu, abys zjistil, co že to vlastně ti geologové v té Africe hledají. Ukážu Ti, jak tvrdý mají život dnešní zlatokopové.

orpaillage

Zajdeme si spolu na tržiště a já Tě naučím, jak usmlouvat tu nejlepší cenu. Smlouvání cen na cestách Ti vždycky přišlo jako noční můra? Neboj se, je to jednoduché. Poprvé to zkusíme společně a pak už to zvládneš sám bez mrnutí oka 🙂

marche

Budu Ti vyprávět smutný příběh našeho kamaráda Bakaryho. Když přijde k někomu rakovina v Evropě, je to smutné, ale člověk má díky našemu zdravotnímu systému velkou naději na uzdravení. Když přijde rakovina ve třiceti letech k někomu, kdo žije v Africe, ani Ti nedokážu popsat tu beznaděj.

Bakary

Rozdáme spolu prázdné flašky, trička a propisky dětem z vesnice. S africkými dětmi strávíme delší chvilku. Mám je moc ráda, jsou dojemné a okouzlující.

portret_Ghana

Že jsi zvědavý i na něco jiného než na Afriku? Máš pravdu, na Zemi je tolik krásných míst. Zastavíme se ve Střední a Jižní Americe, které také znám díky geologickým projektům. Podíváme se spolu do Pamíru, projedeme se Ománem, dáme si kubánský doutníček.

Kuba1

Oslavíme Silvestra v japonském Kyótó a doplujeme spolu na můj milovaný Zanzibar. I na východoafrické safari dojde. Máš-li rád Evropu, stačí říct, určitě pro Tebe i ze starého kontinentu něco najdu 🙂

Japonsko

Máš rád přírodu a zajímá Tě, po čem to vlastně chodíš? Budu Ti vyprávět něco o matičce Zemi. Začneš se na ty „šutry“ dívat úplně jinýma očima. Podíváme se spolu na pár unikátních geologických útvarů, jako například impaktní kráter Goss Bluff v Austrálii nebo Karakul v Pamíru, Viktoriiny vodopády v Zambii nebo vodopády Iguazu v Brazílii a Argentině. Projedeme se po jedné z největších a nejlépe zachovaných vulkanických kalder Cerro Galán v Argentině. V Chile budeš obdivovat měsíční krajinu Valle de la Luna nebo vulkán Láscar.

Tadzikistan

Máš-li děti, rozhodně je vezmi s sebou. Já také cestuji se svými dětmi. Jestli máš strach, neboj se, prozradím ti pár tajných fíglů, jak to zvládnout v naprosté pohodě. Tvé děti budou nadšené a Ty pak budeš mít více sebedůvěry při vašich dalších rodinných výpravách. Až budou velké, tak Ti vřele poděkují.

Djiffer

Rád na svých cestách fotíš? To je dobře, budeme si rozumět 🙂 Budu ti vyprávět o tom, jak fotím já. O tom, jak jsou pro mě důležité emoce, ať už fotím lidi nebo vodopády.

Iguazu

O tom, jak překonávám stud, když fotím lidi. O tom, jak nenávidím brzké ranní vstávání na východ slunce. Doufám, že i Ty se pochlubíš svými fotkami z cest.

peulhsl

Na svých cestách jsem se už tolikrát ztratila… A vždycky se v dálce objevilo nějaké světýlko, které mi ukázalo, kudy dál. S radostí se s Tebou o tahle světýlka podělím, třeba i Tobě pomohou 🙂

151449_detail

Tak co, máš svých pět švestek v baťohu? Víc nepotřebuješ, snad jen dobrou náladu a oči a srdce otevřené dokořán. Teď už můžeme jít…

 

Lenka Baratoux
Přes deset let pracuji v západní Africe a na čtyři roky jsme se do Senegalu s rodinou přestěhovali úplně. Kromě dětí, svého muže, přezrátého manga, francouzských sýrů a malinové zmrzliny miluju dokumentární a reportážní fotografii. A vůbec nejradši fotím (kromě svých, již zmíněných, dětí) (ne)obyčejný život lidí, které potkávám na cestách. A taky píšu. Veselé historky z našeho mimoňovského života. Více informací o mně najdete zde . Mé fotografie najdete v této fotogalerii. Zdarma si můžete stáhnout fotobanku 100+1 světakrás. Jsem autorkou e-booků Opravdu víš, co fotíš? a Expedice Karakul 2011 aneb Cestou necestou s Geology do Pamíru.
Komentáře